O nás

Dovolte, abychom se Vám představili.

ASG je přední značka v oblasti návrhů a výroby porcelánových domů a keramiky. Myšlenka zachytit kouzlo architektury tímto způsobem vznikla v r. 1991. V průběhu let se na vývoji a tvorbě našich výrobků podílela celá řada významných výtvarníků, modelářů, keramiků a firem např. STF s.r.o., Small Prague, KEMO s.r.o. atd. Nyní pod značkou ASG nabízíme kolekci více než 80- ti domů naší modelové řady, kde naleznete historicky cenné stavby převážně z Prahy, ale zajímavostí je také kolekce londýnských domů nebo Poutní kostel Sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Vydáváme též katalog "architektura v porcelánu", který oceňují zvláště sběratelé z celého světa využívající naši zásilkovou službu.

Naše stálá nabídka je k dispozici domácím i zahraničním návštěvníkům Prahy v obchodní síti našich smluvních partnerů a v naší firemní prodejně na adrese Úvoz 1, Praha 1. Celý sortiment naší výroby lze objednat na těchto stránkách.

Majitelem značky Art Studio Genetrix je p. Miroslav Kadlec, který je také spolutvůrcem a výhradním dodavatelem všech výrobků pod touto značkou.

Jak vzniká porcelánový dům

Všechny domy z naší modelové řady jsou vytvořeny na základě podrobné fotodokumentace a nákresů skutečných staveb. Prvním krokem při tvorbě našich porcelánových miniatur je podrobná fotodokumentace, pořízení nákresů a zmenšení v požadovaném měřítku. Druhým krokem je tvorba modelu – originálu, vytvořeného našimi výtvarníky. Z tohoto detailně zpracovaného originálního modelu, jsou komplikovaným procesem několikanásobného odlévání a ručního retušování vytvářeny rozmnožovací zařízení, z nichž jsou následně odlity sádrové formy, které jsou po odlití opět ručně retušovány.
Vlastní miniatura vzniká pak ručním litím porcelánové hmoty do formy. Po vyjmutí z formy prochází každý kus pečlivou ruční úpravou, kdy se propracovává do nejmenšího detailu. Dále je ručně malován, glazován a v průběhu těchto prací celkem třikrát vypalován v peci. Výsledkem je porcelánová miniatura zachycující maximum reliéfních i barevných detailů originální stavby.Nabízíme Vám:

Výběr z více než 80-ti domů naší modelové řady

Porcelánové domy zhotovené na zakázku

Porcelánové domy s firemním logem určené pro vaši reprezentaci


Domy naší modelové řady

Domy naší modelové řady jsou k disposici jak kusově, tak ve větších sériích pro Vaše representační účely. Lze je doplnit jedno či vícebarevným vypalovacím obtiskem /text, grafika/, aplikovaným na bílou zadní stěnu a vhodným obalem na míru. Cena za kus vychází z našich katalogových cen, zvýšených případně o cenu vypalovacího obtisku dle náročnosti provedení a počtu kusů.

Porcelánové domy zhotovené na zakázku
Vámi vybraný objekt zpracujeme našimi obvyklými výrobními postupy. Nabízíme kompletní řešení Vaší zakázky od fotodokumentace až po ručně malovanou třikrát pálenou miniaturu s logem a obalem. Je možno zadat také částečné zpracování, například jen návrh a tvorbu modelu - originálu.

Ceny a termíny se stanovují pro každou zakázku dle konkrétních požadavků a našich možností. Pro každou zakázku zpracujeme předem návrh vč. termínů dodání a cenové kalkulace. V závislosti na složitosti zakázky se cena všech prací spojených s tvorbou nového domu obvykle pohybuje v relaci od 190 tis. Kč, cena za 1kus porcelánové miniatury pak od 400 Kč. Cenu spojenou s tvorbou nového domu ovlivňuje členitost objektu a zvolená velikost, nikoliv počet zhotovených kusů. Termín dodání je dohodou, kompletní zpracování zakázky však trvá obvykle nejméně 18 týdnů.

V oblasti modelace na zakázku byly ztvárněny mj. sídla následujících klientů : Hotel Paříž, Hotel Esplanade Praha, Městský úřad Dobrovice, AGB Praha, IKS KB a.s., Philip Morris Inc.- Tabák a.s. Kappel a.s. - Dům lahůdek Praha, EPD s.r.o. - Praha City Center.

Přejeme Vám vše dobré

Miroslav Kadlec a kolektiv ASG.